Két bronzéremmel zárta a magyar csapat az V. Női Ökölvívó Világbajnokságot.

masolat_s73f3861_495_20081128201450_398.JPG

Edina és Ducza Anita egyaránt vereséget szenvedetek a ningboi világversenyen elődöntőjében.

Edina 57kg-ban Nagissety Usha-val szemben nem tudott érvényesülni. A jó lábmunkával rendelkező indiai, aki az előző VB-n szintén döntőt bokszolt, megérdemelten jutott a fináléba, bár a pontozás nem tükrözte a reális eredményt (0: 6). Hasonlókép a Ducza Anita Anna Laurell elleni mérkőzésen sem. Ahol a 2. és a 3. menetbe több pontot sem kapott meg a magyar lány. Bár ez csak a pontkülönbség nagyságán változtatott volna, a svéd rivális ma jobb volt. Így mindkét magyar versenyző a dobogó harmadik fokára állhat fel.

 

dscf5161_72_20081128200720_965.JPG

A pontozással, a végeredményekkel a mai nap is nagyon sokszor nem értettek egyet a versenyző, az edzők, a közönség. Néha úgy tűnt már előre eldöntött a győztesek személye.

Az elődöntők legnagyobb vesztese Oroszország lett, akit két finalistától is megfosztottak a bírók. 48kg-ban Kuleshova Alexandra, míg 57kg-ban Ochigava Sofiya hiába verte meg kínai ellenfelét a bírók másként látták, így mindössze két döntősük maradt. A másik meglepetés, hogy nem lesz ukrán a fináléban.

dscf5173_855_20081128200722_631.JPG

Az egyetlen versenyzőjük Viktoria Rudenko (52kg) a négy között szintén kínai öklözőt vert és mégsem. Azonban valószínűleg a bronzérmet sem fogja hazavinni, mivel még az eredményhirdetés előtt elhagyta a szorítót. Számunkra a legszomorúbb, hogy eső ízben kerül sor a fináléra magyar résztvevő nélkül, mivel Kovács Máriát szintén kínai versenyzővel szemben pontozták le még a selejtezők során.

 

dscf5186_436_20081128200722_98.JPG

A döntőben 14 nemzett ökölvívói küzdenek meg az elsőségért. Közülük legtöbb versenyzővel, héttel a kínaiak. Őket követi az a hat ország, akiknek 2-2 öklözője lép majd a szorítóba (RUS, IND, ROU, CAN, USA, TUR), a többieknek egy versenyzője húz kesztyűt.

Írta: Szuknai Zsuzsanna

Fotó: Szuknai Zsuzsanna