hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Három magyar a legjobb tizenhat között a belgrádi világbajnokságon

Három magyar a legjobb tizenhat között a belgrádi világbajnokságon 🇭🇺🇭🇺🇭🇺

Három magyar versenyző volt érdekelt a belgrádi világbajnokság hatodik versenynapján, ahol a küzdelmek a legjobb tizenhat közé jutásért zajlottak. A szerb fővárosban Kovács Pál és Kovács Richárd is egyhangú pontozással győzte le ellenfeleit, így a legjobb tizenhatban három magyar versenyző szerepelhet. A 2013-as kazahsztáni férfi világbajnokság óta nem volt ennyi magyar a legjobb tizenhat között.A délutáni programban Kovács Pali dobogtatta meg a szívünket, első nehéz győzelmét követően magabiztosan húzta be második sikerét is a belgrádi világbajnokságon. A lengyel Daniel Adamiec ugyanúgy az 1995-ös korosztály tagja, mint Pali, de nem tudott érdemben hozzászólni ehhez a mérkőzéshez. Pali gyorsabb volt, rendre megelőzte a lengyelt, és elvitte minden pontozónál az első menetet. A másodikban ugyanaz a képlet folytatódott, a lengyel erőlködött, de nem tudta elérni a 26 éves magyart, aki egy nagyobb sebességi fokozatba is tudott még kapcsolni. A hatodik napon első ringbe lépő Kovácsunk már nagyon élvezte a harmadik menetet, és minden megmozdulásán érződött, sokkal jobb, mint ellenfele, így a tizenhat között folytathatja az ifi világbajnok kazah Nurbek Oralbaj ellen. Kovács Richárd 20 évesen már a 2017-es hamburgi világbajnokságra is kvalifikált, amelyen a legjobb tizenhat közé jutott egy győzelemmel. Ezt már minimum megismétli Belgrádban is, miután remek bokszot bemutatva a mexikói Cesar Donovan Morales nem tudta megállítani. Az idei Bocskai emlékversenyen aranyérmes Kovács Ricsi magabiztos volt az első perctől kezdve, irányította az összecsapást, az ő akarata érvényesült egy képzett ellenféllel szemben. Ricsi a legjobb tizenhat között a török Kerem Özmen ellen lép ringbe, aki meglepetésre legyőzte a szerbek korábbi orosz válogatottját, Pavel Fjodorovot. Mester Soma a magyar ökölvívás nagy értéke, négy és fél év alatt felnőtt világbajnokságig jutott el a mindössze 20 esztendős tehetség. Első győzelmét követően az erős, és rutinosabb azeri Mirsarif Kazimzade ellen lépett ringbe Belgrádban. Az első menetben Soma egy jobb felütése nagyon betalált, az azerit kicsit megfontoltabbá is tette, de Kazimzade osztotta a nagyobb pofonokat. Soma követte az edzői utasításokat, jól bokszolt, de azeri ellenfele most még túl erős volt számára. A pénzdíjas belgrádi világbajnokságon hat nap alatt 310 mérkőzésre került sor, összesen 88 ország 510 ökölvívó szerepel a szerb fővárosban, közte tíz magyarral, és még hárman versenyben vannak az érmekért.„A mai napon három versenyzőnk lépett szorítóba, elsőként Kovács Pali lengyel ellenféllel került szembe első győzelmét követően. Pali javított a legutóbbi mérkőzésen mutatott formájához képest, stabilabb teljesítményt, és egyértelműen nyerte az első, valamint a második menetet. A harmadikat is elhozta annak ellenére, hogy akkor már látszottak rajta a fáradtság jelei. Magabiztos teljesítményt nyújtott a mai napon, elégedett vagyok vele maximálisan. Másodikként lépett ringbe mexikói riválissal szemben, és előzetesen tudtuk, hogy nemzetközi szinten rutintalanabb, de nemzeti bajnok, valamint egy kellemetlen stílusú ökölvívó. Hasonló a stílusa, mint a Ricsinek, egy elég nagy ütő, és az ellenfél támadásait várja, amelyeket megkontráz. A taktika az volt, hogy ne rohanjon előre semmiféleképpen, mert azzal kiszolgálná az ellenfelet. Ricsi taktikusan, okosan bokszolt, szépen kontrázgatta a mexikói próbálkozásait, és elsőkezekkel szépen megelőzte a mexikóit. Magabiztos, és egyértelmű győzelmet aratott, nagyon várjuk vele a következő mérkőzést.A nap harmadik mérkőzésén Mester Soma szerepelt, azeri ellenfele ismerős volt az U22-es Európa-bajnokságról, ahol Cservenka Robi bokszolt ellene. Tudtuk, hogy erős, verekedős ökölvívó, és bíztunk benne, hogy Soma ezt meg tudja oldani, és fel tudja venni a harcot. Próbálta követni a taktikát, amely szerint törzsmozgásokból, aktív védekezésekből, és nemcsak passzív kettősfedezékből támad, illetve ellentámad. Sajnos sokszor ütött csínybe, amelyekből általában az azeri jött ki jobban az első menetben. Úgy éreztem, hogy ez a taktika hosszabbtávon veszélyes lehet, ezért több lábmozgást kértem tőle a második, és a harmadik menetekben. Viszonylag hatékonyabban tudta az azerit balkezekkel eltalálni, és remekül küzdött Soma, mindent megtett a győzelemért, mint mindig. Ez a versenyző még kicsit sok volt neki, de Soma nagyon fiatal, rengeteg fejlődési potenciál van benne, de eljön neki az, amikor ezt az azerit meg fogja tudni oldani,” foglalta össze Bertók Róbert szövetségi kapitány a pozitív nap tapasztalatait, érzéseit. A hatodik napi magyar eredmények a belgrádi világbajnokságon63.5kg: Kovács Richárd – Cesar Donovan Morales (mexikói) 5:075kg: Mester Soma – Mirsarif Kazimzade (azeri) 0:580kg: Kovács Pál – Daniel Adamiec (lengyel) 5:0