hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Fehér Koppány nagy tempót diktált a kolumbiai olimpikon Salcedo ellen, de még hiányzott a rutin a győzelemhez

A legjobb tizenhat közé volt a jutás a tét három súlycsoportban a belgrádi világbajnokság negyedik versenynapján, amelyen egyedüli magyar versenyzőként Fehér Koppány lépett ringbe. Tokiói olimpikon kolumbiai ellenfele, Cristian Salcedo még túl nagy falatnak bizonyult Koppány számára, aki ennek ellenére a szívét-lelkét kitette a mérkőzésen. Fehér Koppány a budapesti ifjúsági világbajnokságon a legjobb nyolcig menetelt, de azóta a 21 esztendős versenyzőnek nagyon kevés nemzetközi mérkőzése volt. Az elszánt magyar szupernehézsúlyú (+92kg) a kolumbiai Cristian Salcedo ellen bokszolt a negyedik napon, 198cm magas riválisa 2017-ben a Pánamerikai-bajnokságon ezüstöt szerzett, 2019-ben a Pánamerika Játékokon szintén második lett, és kvalifikált a tokiói olimpiára is. Koppány nem tisztelte sokkal rutinosabb ellenfelét, nagy elszántsággal rohamozott, amelyeket a kolumbiai remek lábmunkával oldott meg. A nyolc évvel fiatalabb magyar tehetség végig bírta a hatalmas tempót, de nemzetközi rutinja egyenlőre még nem ér fel a kolumbiai versenyzőével. Koppány száz százalékot kiadott magából, a rutin hiányzott mindössze ennek a meccsnek a megnyeréséhez. A pénzdíjas belgrádi világbajnokságon négy nap alatt 192 mérkőzésre került sor, összesen 88 ország 510 ökölvívója szerepel, közte tíz magyarral, és hatan még érdekeltek a további selejtezős küzdelmekben. Az ötödik versenynapon Csóka Nándor (54kg) a barbadosi Jabali Breedy, a korábban már egy mérkőzést nyerő Veres Roland (60kg) a tádzsik Abdurahmon Jokubov ellen lép ringbe. „A mai napon Fehér Koppány lépett szorítóba kolumbiai ellenféllel szemben, akit alaposan megnéztünk, és láttuk, hogy egy nagyon képzett, tapasztalt ökölvívóról van szó. Koppánynak az volt az utasítás, hogy kerüljön közel a dél-amerikai riválishoz, és próbálja meg nyomás alatt tartani. Már a méretbeli különbségek miatt is ez volt a logikus taktikai elképzelés, ezt valamelyest végre tudta hajtani, de nem tudott akkora nyomást helyezni az ellenfélre, mint amelyet szerettünk volna. Kolumbiai ellenfele jól hatástalanította ezeket a támadásokat. Minden korábbi meccsén mást és mást bokszolt, ahogy ma is, taktikailag nagyon sokoldalú versenyző. Koppányt mindenképpen dicséri, hogy végig 100%-os elszántsággal ment előre, bátran próbálta meg a mérkőzést hozni. Bátor magyar szívvel küzdött, de egész egyszerűen ez nem az ő szintje volt még, fiatal versenyző, aki technikailag és taktikailag is tud még fejlődni. Bízunk benne, hogy rövid idő alatt el tud jutni arra a szintre, hogy az ilyen típusú, tapasztalatú versenyzőket is le tudja majd győzni. Ma még ez sok volt számára, nem tudta meglépni a lépcsőfokot, de egy tehetséges, és elszánt versenyző. Elégedett vagyok vele, mert amit jelenleg tud, azt maximálisan kiadta magából,” foglalta össze a negyedik napon egyedül ringbe lépő Fehér Koppány teljesítményét Bertók Róbert szövetségi kapitány. A negyedik napi magyar eredmény a belgrádi világbajnokságon+92kg: Fehér Koppány – Cristian Salcedo (kolumbiai) 0:5