hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Mezei Petra hatalmasat küzdve döntős az ifjúsági Európa-bajnokságon

Az már a szerdai versenynapot követően is biztossá vált, hogy a magyar delegáció Mezei Petra révén egy éremmel zárta a budvai ifjúsági Európa-bajnokságot. A 48 kilós magyar tehetség éhes volt a további sikerekre, és nagy csatában győzte le spanyol ellenfelét, így döntőt vívhat Montenegróban. Petra az elődöntőben a spanyol Laura Barcelo Calderon ellen mérkőzött, ellenfele a tavalyi junior Európa-bajnokságon ezüstéremig jutott. A magyar versenyző határozottan kezdte az első menetet, igyekezett közel tartani riválisát, és megszerezte a vezetést három percet követően. A 17 éves spanyol ritmust váltott, amelyre Petra a harmadik menetben megfelelően válaszolt, így döntőt vívhat az Európa-bajnokságon. Az aranyéremért az orosz Anna Kosztina ellen lép ringbe, aki megosztott pontozással győzte le török ellenfelét. „Petra ismét harcosan kezdte az első menetet, így előnnyel fordulhattunk a második felvonásra. A második menet nem a terveink szerint alakult, Petra kiesett a ritmusból, nagyon nyitottan támadt, így lehetőséget adott a spanyol riválisnak. A harmadik menetre aztán visszajött a játékba, és egy nagyon harcos mérkőzésen beverekedte magát a döntőbe. Gratulálok Siroki Norbert edzőnek, és tanítványának Mezei Petrának,” mondta Seres Attila Petra elődöntőjét követően. A hetedik napi eredmények az ifjúsági Európa-bajnokságon: Női 48kg, elődöntő: Mezei Petra – Laura Barcelo Calderon (spanyol) 3:1