hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Bogdalik Bence a legjobb nyolc között az ifjúsági Európa-bajnokságon

A budvai ifjúsági Európa-bajnokság harmadik versenynapján Pap Kata, Megyeri Barbara, Varga Beáta, és Dobos Rebeka mellett két férfi, Énekes Dominik, valamint Bogdalik Bence is kesztyűt húzott. Sokkal több volt a versenynapban, mint amit végül sikerült kihozni, az egy győzelem mellett, ketten is közel voltak, hogy megfordítsák az összecsapásukat. Bogdalik Bence a legjobb nyolc közé jutott, míg Megyeri Barbara nagyon közel volt hozzá, hogy elkapja a súlycsoport olasz favoritját. A magyar csapatatot összesen húsz ökölvívó képviseli Montenegróban, ahol a negyedik versenynapon ketten lesznek érdekeltek a legjobb nyolc közé jutásért remek esélyekkel. Első sikerét követően Krekó Dániel a lengyel Mateusz Urban ellen mutathatja meg mennyit fejlődött, míg a csapat egyik legrutinosabb tagja, Buza Rafael az albán Fatjon Rucaj ellenében harcolhatja ki a legjobb nyolc közé jutást.Bogdalik Bence nyitotta a harmadik versenynapot, a litván Nojus Ivanauskas sokkal rutinosabb tőle, de ez csak az első menetben okozott gondot. A sokkal alacsonyabb magyar szupernehézsúlyú (+92kg) ment előre folyamatosan, a második menettől kezdve sokat is talált, és végül felőrölte litván ellenfelét. A másik ringbe lépő férfi versenyzőnk, Énekes Dominik nem volt szerencsés a sorsolásnál, az örmény Henrik Szahakjan erőben a legjobbak közé tartozik, és ezt bizonyította is a nagyot harcoló magyar tehetséggel szemben.A lányoknál Megyeri Barbara a súlycsoport egyik kiemelkedő egyéniségével, az olasz Michela Caccamo ellen nagyon közel volt a bravúrhoz, de bizonyította értéke a magyar ökölvívásnak. Pap Kata, Varga Beáta, és Dobos Rebeka is nagyot hajráztak német, spanyol, illetve ukrán ellenfelekkel szemben, közel álltak a sikerhez.„A mai nap olyan volt, mintha időeltolódásban lettünk volna. MI öt perccel később kezdtük a mérkőzéseket, mint az ellenfél, így négy első menetet ajándékoztunk el. Mind a négy lány kénytelen volt futni az eredmény után. A legközelebb Megyeri Barbara és Dobos Rebeka voltak ahhoz, hogy megfordítsák az eredményt. Pap Kata és Varga Beáta is nagy szívvel harcolt, elszántságban nem volt hiány. A lassú kezdés okát ki kell derítenünk, és dolgoznunk kell a megoldáson,” nyilatkozta a női mérkőzéseket követően Seres Attila.„Bogdalik Bence ellenfele fél fejjel volt magasabb, és a rutinos litván el is vitte az első menetet. A másodikban Bence egyenlíteni tudott, és már akkor látszódott a litvánon, hogy fárad. Bence nagyot küzdött a harmadik menetben, ment előre, és megfordította a mérkőzést, egyhangú pontozással nyert. Énekes Dominik a fiú csapat második ringbe lépője magassági fölényben volt, az örmény is balkezes, akárcsak ő, de erőben nem tudta felvenni a versenyt. Dominik jól kezdte az első percet, eltalálta az örményt, de ellenfele feljött. Látványos ütéseket kapott be, ezért a mérkőzésvezető beszüntette az összecsapást. Ezek az ütések nem voltak annyira kemények, Dominik nagyot harcolt, tudta volna folytatni az összecsapást,” foglalta össze a versenynapot Nagy Lajos és Varsányi Áron közösen. A harmadik napi eredmények az ifjúsági Európa-bajnokságon: Női 50kg, a 8 közé jutásért: Pap Kata – Jessica Vollmann (német) 0:5Női 54kg, a 8 közé jutásért: Megyeri Barbara – Michela Caccamo (olasz) 2:3Női 57kg, a 8 közé jutásért: Varga Beáta – Nayara Arroyo Rodriguez (spanyol) 1:4Női 60kg, a 8 közé jutásért: Dobos Rebeka – Krisztina Juscsuk (ukrán) 0:5Férfi 51kg, a 8 közé jutásért: Énekes Dominik – Henrik Szahakjan (örmény) döntő fölényes vereség a második menetbenFérfi +92kg, a 8 közé jutásért: Bogdalik Bence – Nojus Ivanauskas (litván) 5:0