hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Lakotár Hanna és Lakos Regina karriercsúccsal már érmes a belgrádi Eb-n

Lakotár Hanna és Lakos Regina győzelemmel zárta a mai versenynapot a belgrádi felnőtt Európa-bajnokságon, így mindketten érmet szereztek a versenyen. Mindkét női ökölvívónk

számára ez karrierjük eddigi csúcsa és még tovább fényesíthetik ezeket az érmeket. Holnap további hat versenyzőnk, a férfi csapatunk legjobbjai lépnek ringbe az érmekért.

Lakotár Hanna a legutóbbi versenyeken rendre győzelemmel nyitott, nem volt ez másképp a

szerb fővárosban sem. Hanna nem pihenhetett sokat, az ötödik versenynapon elért sikerét

követően a hatodikon is ringbe kellett lépnie, egy kiváló lengyel ellen, Wiktoria Rogalinska nagyon jó név a szakmában. Hanna követte a megbeszélt taktikát, végig teljes koncentrációban volt, és egy nagyon nehéz mérkőzést nyert meg, amely elődöntőt, és biztos érmet jelent a fiatal versenyzőnek.

Lakos Regina már ért el sikereket az U22-esek között, szépen fejlődik, akárcsak a csapat többi tagja és a győzelem nem maradt el számára a mai napon. A montenegrói Tamara Radunovics rutinos ökölvívó, de nem tartozik a közvetlen világelitbe, így bíztunk benne, hogy Regina harcossága sikert érhet a mai napon. Nagyon szoros mérkőzést vívtak a felek, apróságok döntöttek, de ebből Regina jött ki jobban, így Hannát követte a legjobb négy közé.

Szeleczki Lilla csak 21 esztendős és megosztott pontozással maradt csak alul szerb ellenfelével szemben, de a Kristina Nadj Varga elleni csata máshogy is alakulhatott volna. Nakota Veronika a világ egyik legjobbjával találkozott, egy sokszoros bajnokkal, az ír Aoife O’Rourke ellen azonban remekül bokszolt, míg Sipos Hajni esetében is sajnos érvényesült a papírforma.

A felnőtt Európa-bajnokságon összesen 337 ökölvívó szerepel, és 25 bajnokot avatnak majd

a szerb fővárosban. Első alkalommal kerül sor egy felnőtt Európa-bajnokságra úgy, hogy mindkét nem képviselői ugyanazon a helyszínen bokszolhatnak.

A magyar csapat hatodik eredményei a felnőtt Európa-bajnokságon:

Női 48kg, a 4 közé jutásért: Szeleczki Lilla – Kristina Nadj Varga (szerb) 2:5 (bout review)

Női 52kg, a 4 közé jutásért: Sipos Hajnalka – Anasztaszija Kool (orosz) – döntő fölényes