hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Buza Rafael magabiztos győzelemmel jutott be az ifjúsági Eb negyeddöntőjébe

A budvai ifjúsági Európa-bajnokság negyedik selejtezős versenynapján két magyar versenyző lépett ringbe, Krekó Dániel, és Buza Rafael voltak érdekeltek. A 17 éves, jövőre is ifjúsági korú Buza Rafael magabiztosan győzelemmel kezdte a szereplését, és ő is a legjobb nyolc közé jutott.Első szép sikerét követően Krekó Dániel a lengyel Mateusz Urban ellen mutathatta meg tudását a negyedik versenynapon. Lengyel ellenfele tíz éve kezdte a bokszot, és a 102. mérkőzésére készülhetett, a férfi csapatuk legrutinosabb tagja. Dani ennek ellenére remekül kezdett, többször eltalálta a lengyel riválist, de Urban rendelkezett azzal a rutinnal, hogy megfordítsa az összecsapást. A magyar csapat korábbi serdülő Eb-ezüstérmese, a 17 éves Buza Rafael az albán Fatjon Rucaj ellenében harcolhatta ki a legjobb nyolc közé jutást, amelyet sikeresen végre is hajtott. Rafi ellenfele ezüstöket szerzett az idei kisebb nemzetközi tornákon, de nem tudta megállítani a magyar rohamokat. Egyik nagy tehetségünk erőben, technikában, és gyorsaságban is felülmúlta albán ellenfelét, így a moldáv Stefan Vozneacovschi ellen már az éremért meccselhet.A következő, ötödik versenynapon négy női versenyzőnk lesz érdekelt, mindannyian éremért már a negyeddöntőben lépnek ringbe. Mezei Petra ukrán, Kovács Laura török, Varga Franciska orosz, míg Varga Boglárka görög ellenfelekkel szemben lép ringbe. „Rafi albán ellenféllel kezdte meg az Eb-szereplését, és az első kiegyenlítettebb percet követően megérezte, mit kell bokszolnia ellene. Az első menet végén számoltatott az albánra, a másodikban pedig intették ellenfelét. A harmadikban ismét számolni kellett az albán fiúra, így ő is éremért bokszolhat. Dani jól kezdte az összecsapást a lengyellel szemben, de egyre nagyobb nyomás alá került, és a második menettől kezdve Urban átvette az irányítást. Sokat volt a kötélnél, és nem tudta megoldani azt a helyzetet, hogy ekkora nyomás alatt küzdjön. A lengyel jutott tovább egyhangú pontozással, de Dani nyert mérkőzést az Európa-bajnokságon, és még sok ilyen mérkőzésre van szüksége,” foglalta össze a versenynapot Varsányi Áron.A negyedik napi eredmények az ifjúsági Európa-bajnokságon: Férfi 63.5kg, a 8 közé jutásért: Buza Rafael – Fatjon Rucaj (albán) 5:0Férfi 71kg, a 8 közé jutásért: Krekó Dániel – Mateusz Urban (lengyel) 0:5