hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

A négy éve veretlen üzbég Bahodir Dzsalolov lett a szupernehézsúly királya

Az utolsó négy döntőre került sor tokiói olimpia tizenötödik versenynapján, és az aranyérmek Üzbegisztánba, Kubába, Nagy-Britanniába, és Írországba jutottak. Az üzbégek sztárja, Bahodir Dzsalolov lett a szupernehézsúly (+91kg) királya, és megőrizte négy éve tartó veretlenségét. Összesen 291 ökölvívó kvalifikált a tokiói olimpiára, de ketten sajnos sérülés miatt nem tudtak már a sorsoláson sem ott lenni, így 289-en versenyző szerepelt Tokióban, 81 nemzetet képviselve. Tizenöt versenynap alatt 276 pár küzdelmeit rendezték meg, és tizenhárom bajnokot avattak Tokióban. A tizenhárom olimpiai bajnoki címen Kuba, az Orosz Olimpiai Csapat, Nagy-Britannia, Írország, Üzbegisztán, Bulgária, Törökország, Brazília és Japán osztozott. A nap mérkőzéseA brazil Beatriz Ferreira lett 2019 világbajnoka a női könnyűsúlyban (60kg) és minden nemzetközi tornáját megnyerte az elmúlt két és fél évben. A döntőben a 2018-as világbajnok ír Kellie Harrington ellen meccselhetett, aki csúcsformában tért vissza sérülését követően. A brazil szokásához híven nagy sebességgel kezdte a finálét, Harrington nem tudta távol tartani Ferreirát. Az ír sikeresen váltott taktikát a második menet elején, és pontosan tudta mi vezethet sikerre az éles brazil ellen. Harrington okosabb, taktikusabb, távolságot jobban tartó kontraboksza a második és a harmadik menetben sikeresebb volt, így Írország Katie Taylor 2012-es sikerét követően ismét megnyerte ezt a súlycsoportot. A nap meglepetéseA brit-walesi Lauren Price volt ugyan az aktuális világbajnok a női középsúlyban (75kg), de a döntő esélyese a kínai Li Csian volt, aki ebben az olimpiai ciklusban minden versenyt megnyert, ahol elindult. A kínai két Ázsia-bajnoki címe mellett 2018-ban világbajnoki címet ünnepelhetett, és 15 centis magassági fölényét sikeresen alkalmazta az első percben. A walesi nem erőltette a támadásokat, alacsonyabb magassága ellenére türelmes kontrákra épített, és kihasználta a kínai hibáit. Price a kínai saját fegyverével akarta legyőzni ellenfelét, és ebben a türelmes játékban sikeresen használta ki sebességi fölényét, így meglepetésre aranyérmet szerzett Li Csin legyőzésével. Összefoglaló a további eseményekrőlA kubai Andy Cruz 2015 októbere óta egyetlen vereséget szenvedett, miközben két világbajnoki, és egy Pánamerikai Játékok győzelemmel bizonyította klasszisát. A 26 éves kubai a döntőben az amerikai Keyshawn Davis ellen lépett ringbe, amely a 2019-es világbajnokság fináléjának visszavágója volt. Mindketten a technikás boksz képviselői, így taktikus döntőt láthattunk a könnyűsúly (63kg) döntőjében. A sakkjátszmát a kubai Andy Cruz nyerte meg, remek harmadik menetet produkálva, és megőrizte hat éve tartó veretlenségét az olimpiai döntőben is.Az üzbég Bahodir Dzsalolov három Ázsia-bajnoki címe mellé egy Vb-aranyat is begyűjtött 2019-ben, és négy éven át tartó veretlenségét követően a szupernehézsúly (+91kg) olimpiai döntőjébe könnyedén jutott be. A 202 centis Dzsalolov jelentős magassági fölényét, rutinját és atletikus képességeit kamatoztatta a döntőben az amerikai Richard Torrez ellen. Amerikai ellenfele egy erős balcsapottat tudott csak bemutatni a második menetben, ment előre, de Dzsalolov egyenesekkel rendre megállította. Az üzbég számoltatott az amerikaira a második menetben, és uralta a harmadikat is, így könnyedén szerezte meg a király kategória aranyérmét.