hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Balogh Balázs a legjobb nyolc közé jutott a serdülő Európa-bajnokságon

A szarajevói serdülő Európa-bajnokság harmadik versenynapján is egy ringben, és két programban zajlottak az események. A harmincnégy pár küzdelmei közül négyben voltunk érdekeltek, és Balogh Balázs révén egy győzelmet szereztek serdülőink. Balázs hazai bosnyák ökölvívót búcsúztatott remek, technikás bokszot bemutatva. A korosztályos Európa-bajnokságra Bosznia-Hercegovina fővárosában, Szarajevóban kerül sor, és a serdülők részére az esemény két év után kerül ismét lebonyolításra kontinensünkön. Ezúttal a 2007-es, 2008-as korosztály képviselői vehetnek részt a serdülő Európa-bajnokságon. A korosztályos Európa-bajnokságra összesen 78 leány és 196 fiú érkezett meg, összesen 274 fő szerepelhet a versenyen. Hazánkat összesen hét leány és tizenöt serdülő fiú képviseli a korosztályos Európa-bajnokságon. Balogh Balázs volt az első ringbe lépő magyar a harmadik napon, ellenfele a bosnyák Niksa Surutov rögtön támadólag lépett fel ellene. A hazai ring előnyét eddig nem élvezték a bosnyákok, korrekt pontozással a legtöbben eddig vereséget szenvedtek. Nem volt ez másként Balázs mérkőzésén sem, versenyzőnk magabiztos teljesítmény nyújtott, és minden menetben jobbnak bizonyult. A következő körben, az éremért a fehérorosz Andrej Kipel következhet neki Szarajevóban. Sajnos a következő három ringbe lépő magyar nem tudott túllépni ellenfelén, így számukra véget ért a serdülő Európa-bajnokság, de értékes tapasztalatokat szereztek. Sallak András két menetig remekül bokszolt a fehérorosz Andrej Novik ellen, de riválisa nagyobb rutinja a harmadik menetben kijött. Az örmények remek állapotban érkeztek Szarajevóba, eddig majdnem minden versenyzőjük győztesen hagyta el a ringet, így tette ezt Vahagn Galsztjan is Benedek Péter ellen. Brázovics Tamás is biztatóan mozgott az izraeli Amin Wahbi ellen, de ez most még nem volt elég a győzelemhez.„A délutáni program 5. párban lépett a szorítóba Balogh Balázs a hazai Niksa Surutov ellen az 50kg-os súlycsoportban. Az ellenfél vehemensen kezdett, de Balázs, talán egy kicsit kockázatosan, keményen visszaverte a rohamokat, majd ő támadt vissza sikeresen. Így ment le két menet, és minden pontozóbírónál Balázs vezetett 20:18-ra. Így már pontozással nem veszíthetett, ezért arra kértük, hogy csináljon nagyon könnyed, laza iskola bunyót. Ezt olyannyira jól csinálta, hogy még mi is ámultunk, hogy miket megcsinál! Gyönyörű 3. menet volt és egyhangú pontozással nyert.Következett Sallak András a fehérorosz Andrej Novik ellen a délutáni programban. Szoros csatát vívtak keményen ment az adok-kapok ide-oda ment a menet az első 3:2 Andrásé, második Andrejé 3:2-re. A harmadik menet döntött, amelyben a bírók a fehéroroszt látták jobbnak egy szoros csatában.Az esti csoportban első párként került sor a Benedek Péter és az örmény Vahagn Galsztjan mérkőzésére. Bíztunk Petiben, mert az edzőtáborban nagyon jó dolgokat láttunk tőle, és nagyon becsületesen, valamint szorgalmasan végezte az edzéseket. Sajnos egy nagyon jó ellenfelet fogott ki, aki szerintem a végső győzelemre is esélyes. Az örmény egy igazi elmozgó bűvész volt, aki sajnos többször becsapta versenyzőnket. Sajnos így vereség lett a vége, de minden dicséret Petié, aki mindent megtett a győzelemért.Negyedik párban következett a nap utolsó magyarjaként, Brázovics Tamás az izraeli Amin Wahbi ellen. Tomi próbált előre menni a nagyjából ugyanolyan magasságú izraeli ellen, de ő folyamatosan gyors és kemény beugrásaival rendre megelőzte versenyzőnket. Tomi keményen próbált támadni, néhányszor sikeresen is tette mindezt. Sajnos a későbbiekben sem változott a mérkőzés képe, így egyhangú pontozással kikapott Tamás és ezzel vége a serdülő Eb szereplésének. Reméljük, hogy ez a felkészülés és verseny is hasznos volt Tamásnak, és szépen fejlődik tovább a jövőben is, mert ígéretes tehetség! Gratulálunk!,” foglalta össze a mai nap eseményeit Füzesi Zoltán.