hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Ötvennégy pár küzdelmeivel megkezdődött az Utánpótlás Magyar Kupa

Ötvennégy pár küzdelmeivel az első versenynappal nyitott az Utánpótlás Magyar Kupa, amelyet ezúttal Pécs rendez meg.

Az Utánpótlás Magyar Kupa rendezője a Magyar Ökölvívó Szakszövetség, valamint a Pécsi

Sport Nonprofit Zrt., Pécsi Vasutas Sportkör, és a Zsutipe 2012 Sportegyesület. 365 fő szerepel az eseményen, ebből 56-an az U12-esek között, 145-en a serdülő korcsoportban, míg 164-en a junioroknál bokszolnak az Utánpótlás Magyar Kupán. A lányok

száma ebből összesen 65, míg a fiúkat 300-an képviselik Pécsett.

A serdülő és a junior korosztálynak lesz ebben az évben is Európa-bajnokság, így az Utánpótlás Magyar Kupa egyben fontos válogató ezekre az eseményekre. A junior Európa-bajokságot Bosznia-Hercegovina rendezi meg június második felében, míg a serdülők idei eseményére az olaszországi Assisiban kerül sor.

A legfiatalabb 2012-es korcsoport tagjai az U12-esek versenyében indulhatnak Pécsett, és

az első párban rögtön egy nagy tehetség bizonyította technikai képességeit. A vecsési Varga

Vivien magabiztosan győzött Dunai Liána ellen, így ezzel a sikerrel már a döntőbe jutott az Utánpótlás Magyar Kupán.

Az U12-es fiúk között Szolcsán Antal döntő fölényes győzelmet aratott Juhász Tamással szemben, míg a 38kg-ban egy másik mérkőzésre is sor került. Itt Furián Kristóf egyhangú pontozással múlta felül Szőcs Karádot, ezzel mindkét győztes a szombati fináléba került a pécsi versenyen.

A 2010-es, valamint a 2011-es korcsoport bokszolhatnak a serdülők versenyében és

összesen 15 pár küzdelmei zajlottak az első versenynapon. A serdülő lányok között Szabó

Lara nagyon gyorsan döntésre vitte a dolgot Pócsik Orsolya ellen, az első menetben döntő fölénnyel győzedelmeskedett.

A serdülő fiúk első versenynapján Oláh József (37kg), Bozai Koppány (42kg), és Bank Soma

(48kg) csak megosztott pontozással tudott győzni, nagyon izgalmas mérkőzéseken jutottak be a következő körbe. Muresán Dávid (48kg), Rézműves Zsolt (48kg), Balogh Gábor (48kg), Lakatos Dávid (54kg), Szeri Kevin (63kg) és Lakatos Sándor (66kg) is gyorsan befejezte a mérkőzését.

A 2008-as és a 2009-es korosztály képviselői szerepelhetnek a juniorok versenyében, ahol a

legtöbb induló is szerepel ezen az Utánpótlás Magyar Kupán. Tallósi Vanessza pontozásos

győzelmet aratott Nagy Jázmin ellen és ezzel a junior 60 kilós lányok döntőjébe menetelt.

Kiss Zsófia és Balogh Virág is csak megosztott pontozással győzött, de sikereikkel az 54 kilós döntőt közösen vívhatják meg.

A junior válogatott tagjai közül is többen bemutatkoztak az első versenynapon, Horváth

András az 57 kilósok között Horváth Tamást múlta felül, de a mérkőzés végigment. Kékesdy Áron (50kg), Czifra István (57kg), Brázovics Tamás (60kg), Turós Levente (66kg), Bangó Roland (66kg), Tószegi Ferenc (75kg), és Vidák Máté (75kg), és Veres Zoltán (75kg) mind szép sikerekkel nyitottak Pécsett.