hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Mester Soma egy kiváló örmény ellenfelet győzött le Belgrádban!

A két magyar győzelmet követően Mester Soma is folytatta a kiváló sorozatunkat a belgrádi felnőtt Európa-bajnokságon, így a következő körben folytathatja a 75 kilós tehetségünk.

Mester Soma már 2021-ben is szerepelt a belgrádi világbajnokságon mindössze négy évvel később, hogy versenyszerűen elkezdett bokszolni. Az első ellenfele örmény volt, egy sokkal több mérkőzéssel rendelkező rutinos versenyző, de szerencsére nem a megfelelő stratégiát választotta Soma ellen. Versenyzőnk az egyik legnagyobb ütőerejű a súlyban, nagyon harcos és egy pillanatra sem adta fel egyetlen helyzetben sem, így egy magasabban jegyzett ökölvívót tudott búcsúztatni az Európa-bajnokságon.

Kovács Kruzitó újonc a felnőtt nemzeti válogatottban, a 2004-es születésű versenyző a Bocskain már megmutatta, hogy a jövőben megfelelő rutinnal képes lehet sokakat legyőzni.

Az első fordulóban egy ismerőssel találkozott, de sajnos a montenegrói Tomiszlav Djinovics nagyobb rutinja érvényesült ezen a mérkőzésen. Kruzitó ennek ellenére nagyon értékes tapasztalatokat szerzett, amelyet minden bizonnyal az év második felében majd az U22-es Európa-bajnokságon is tud kamatoztatni.

A felnőtt Európa-bajnokságon összesen 337 ökölvívó szerepel, és 25 bajnokot avatnak majd

a szerb fővárosban. Első alkalommal kerül sor egy felnőtt Európa-bajnokságra úgy, hogy mindkét nem képviselői ugyanazon a helyszínen bokszolhatnak.

A magyar csapat második napi eredményei a felnőtt Európa-bajnokságon:

Férfi 60kg, a 8 közé jutásért: Kovács Kruzitó – Tomiszlav Djinovics (montenegrói) – döntő