hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Krekó Dániel és Beri Kevin is győzelemmel kezdte az ifjúsági Európa-bajnokságot

A budvai ifjúsági Európa-bajnokság második versenynapján Buza Rómeó (67kg), Krekó Dániel (71kg), Beri Kevin (86kg), és Szabados Béla (92kg) volt érdekelt. Mind a négyen nagyot küzdöttek, és közülük ketten is győztesen hagyták el a szorítót, Krekó Dániel mellett Beri Kevin is a következő körbe jutott.A magyar csapatatot húsz ökölvívó képviseli Montenegróban, ahol a harmadik versenynapon már a hölgyek is ringbe lépnek. Pap Kata, Megyeri Barbara, Varga Beáta, és Dobos Rebeka mellett két férfi, Énekes Dominik, valamint Bogdalik Bence is kesztyűt húz a harmadik versenynapon. A váltósúlyban (67kg) Buza Rómeó első magyarként lépett ringbe a második versenynapon, és nagy csatát vívott a horvát Leon Buzik ellen. Nem volt könnyű dolga a 17 esztendős magyar fiúnak, és mindkét versenyző közel azonos mennyiségű ütést vitt be. Ebből a bírók a horvátot látták jobbnak, de Rómeó kezét is a magasba emelhették volna. Szabados Béla nem bírt görög ellenfelével szemben, Iszidorosz Kefalinosz nemzetközi bemutatkozását sajnos a magyar nehézsúlyú (92kg) bánta.Az esti program sokkal jobban sikerült a magyar csapat számára, mindkét versenyzőnk győztesen hagyta el a ringet. Krekó Dániel nem számíthatott könnyű csatára az olasz Raffaele Piccolo ellen, de már az első menetben is jobbnak bizonyult, amelyet a nagyon erős másodikkal toldott meg. Dani magabiztosan győzte le olasz ellenfelét, és megszerezte a magyar csapat első győzelmét. Beri Kevin a kielcei ifjúsági világbajnokságon is szerepelt már, így képes volt a koszovói Taulant Jakupi ellen fordítani egy nagyon erős harmadik menettel, így készülhet a következő körre.„A második versenynapon is négy mérkőzésünk volt, abból kettő győzelem és kettő vereség lett a mérlegünk. Buza Rómeó egy nagyon képzett horvát ökölvívóval kezdett, és mi úgy éreztük, hogy egy nagyon szoros mérkőzésen, de megnyertük ezt a párharcot. Szoros volt, megosztott pontozással a horvátot látták jobbnak, de Rómeó teljesítménye biztató a jövőre nézve. Szabados Béla nagyot küzdött görög ellenfelével szemben, de nem tudta kihasználni a ziccereit, és egyhangú pontozással veszített. Mindketten meg voltak ütve, ebből a harcból a görög jött ki jobban. Az esti programban Krekó Dániel kezdett, olasz ellenfelével azonnal nagy tempót diktáltak az első másodperctől kezdve. A második menetben Dani megszámoltatta az olaszt, felütései rendre ültek, egyhangú pontozással győzött is. A második versenynap utolsó magyar versenyzője, Beri Kevin az első menetben is találgatott már a koszovói riválisával szemben, de a másodikban nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt. Érezte a távolságot, a harmadikban is ő irányította a mérkőzést, így a nap második magyar sikerét hozta. Ha alul is maradtunk a második napon, az nagy csatában történt, míg Kevin az utolsó menettel tudta maga javára fordítani a küzdelmet. Bizakodóan várjuk a harmadik napot,” foglalta össze a versenynapot Nagy Lajos és Varsányi Áron közösen. A második napi eredmények az ifjúsági Európa-bajnokságon: Férfi 67kg, a 16 közé jutásért: Buza Rómeó – Leon Buzik (horvát) 1:3Férfi 71kg, a 16 közé jutásért: Krekó Dániel – Raffaele Piccolo (olasz) 5:0Férfi 86kg, a 8 közé jutásért: Beri Kevin – Taulant Jakupi (koszovói) 3:2Férfi 92kg, a 8 közé jutásért: Szabados Béla – Iszidorosz Kefalinosz (görög) 0:5