hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Fodor Milán nem tudta megfordítani a mexikói Marco Hernandez elleni Vb-nyitányt

Huszonkilenc pár küzdelmeivel megkezdődött a belgrádi világbajnokság, az első nap egy versenyzőnk volt érdekelt. Fodor Milán nem tudta magából kihozni a maximumot, így ezt mexikói ellenfele kihasználta, és legyőzte 28 éves versenyzőnket.Fodor Milán egy lépésre volt júniusban az olimpiai kvalifikációhoz, amelyet nem sikerült megoldania, de nagy küzdő lévén új kihívások után nézett. A súlycsoportok átrendeződését követően az új váltósúlyban (67kg) szerepel a belgrádi világbajnokságon, de még nem erősödött bele teljesen ebbe a kategóriába. Ez is érződött a mexikói Marco Hernandez elleni összecsapáson, amelyen csak a második menetben tudta a legjobbját nyújtani. Nagyon kevés kellett volna a végső sikerhez, de mexikói ellenfele jól kezdte, és zárta a mérkőzést.A második versenynapon Bernáth Attila (51kg) az ír Sean Mari, Kovács Pál (80kg) az észt Stiven Aas, míg az esti programban Mester Soma (75kg) a trinidadi Aaron Prince ellen lép ringbe. A pénzdíjas belgrádi világbajnokságon összesen 88 ország 510 ökölvívója szerepel, közte tíz magyarral. „A mai nap nem úgy sikerült, mint ahogy terveztük, mert Milánnak nem sikerült a győzelem a világbajnokság első napján. Az első menetet nem tudta úgy végrehajtani, ahogy kértem tőle, nem abban a ritmusban kezdte a mérkőzést. Egy egyértelmű irányítást, és sok ütést kértem Milántól az első felvonásban, és ezek elmaradtak. A szünetben kértem, hogy változtasson, és Milán az elveszített első menetet követően a másodikat meg is nyerte. Bíztam benne, hogy a harmadik menetben még egy fokozattal magasabbra tud kapcsolni. Az utolsó percben sajnos pont a mexikói volt az, aki jobban tudta érvényesíteni az akaratát. Véleményem szerint a pontozók jogosan látták jobbnak a mexikóit a mérkőzés képe alapján. Úgy érzem, elsősorban ezt a meccset mi veszítettük el, nem pedig a mexikói nyerte meg, emiatt kicsit csalódott vagyok. Bízom benne, holnaptól majd jobb teljesítményt fognak nyújtani a versenyzőink,” elemezte Fodor Milán mérkőzését Bertók Róbert szövetségi kapitány. Az első napi magyar eredmény a belgrádi világbajnokságon67kg: Fodor Milán – Marco Hernandez (mexikói) 0:5