hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Veres Roland technikás boksszal győzte le török ellenfelét a belgrádi Vb harmadik napján

További ötvenhét pár mérkőzéseire került sor a belgrádi világbajnokság harmadik versenynapján, és ismét három magyar ökölvívónak drukkolhattunk. A nap üde színfoltja egyértelműen Veres Roland volt, a 22 éves újoncunk szép győzelmet aratott egy képzett török ökölvívóval szemben. Kozák Laci türelmesen kezdett az indiai nemzeti bajnok ellen, aki nemzetközileg is tapasztalt honfitársait sorra győzte le a hazai eseményen öt héttel ezelőtt. Az indiai a menet közepén több tiszta találatot vitt be, amellyel meggyőzte a pontozókat, így minden döntéshozónál 10:9-re az indiai vezetett. A második menetben többet ment előre Kozák Laci, de Dev megállította ezeket a támadásokat, és tovább növelte az előnyét. A kilenc éve bokszoló indiai vitte be a tisztább találatokat, így Kozák Laci számára véget ért a világbajnokság. Hámori Ádám volt a második ringbe lépő magyar ökölvívó, akinek a négy év után visszatérő török Burak Aksin jutott elsőre. Főiskolai világbajnokunk lefogyasztott az új cirkálósúlyba (86kg), és otthonosan érezte magát az első percben, magassági fölényét igyekezett kihasználni a török riválissal szemben. Úgy tűnt, minden rendben van, Ádám akarata érvényesült az első menetben, de csak egy pontozónál kapta meg ezt a periódust. A mérkőzés hasonló mederben zajlott, Ádám kizárta a törököt, ennek ellenére elveszítette az összecsapást a pontozóknál, amely miatt delegációnk óvást nyújtott be. Veres Roland kiváló kick-boksz karrierrel rendelkezik, a saját sportágában sztárnak számít, de a 22 éves versenyző immáron az ökölvívásra fókuszál, és kiharcolta a világbajnoki részvételt is. Roli magasabb volt török ellenfelénél, és hosszabb kezeit remek taktikával igyekezett használni az első menetben. Mizan Aykol nem nagyon tudott mit kezdeni a magyar fiúval, aki szép technikával bokszolt, és remek lábmunkával dolgozta végig mind a három menetet. Roland következő ellenfele a 21 éves tádzsik Abdurahmon Jokubov lesz a világbajnokságon, immáron a tizenhat közé jutásért.A pénzdíjas belgrádi világbajnokságon összesen 88 ország 510 ökölvívója szerepel, közte tíz magyarral, és heten még érdekeltek a további küzdelmekben. „A mai napon három mérkőzésünk volt a belgrádi világbajnokságon, amelyen elsőként Kozák Laci lépett ringbe. Sajnos nem érezte az ütőtávot, illetve egy nagyon jó ritmusérzékű indiai ellenféllel találkozott. Alapvetően a nagyon jó védekezésére építettünk, Laci sokszor ösztönösen a legjobb megoldásokat alkalmazza. A védekezések utáni visszatámadások azonban sokszor elmaradnak, és nem használta ezeket a lehetőségeket. Az első menet elment, ez meg is pecsételte a mérkőzés sorsát, több ütéssel kellett volna dolgoznia, de egy remek képességű ellenféltől kapott ki.Jogos volt az indiai győzelem, de nem így éreztem Hámori Ádám esetében, aki török ellenféllel találkozott. Tudtuk, hogy egy erős, széles ütéseket, szinte csak csapottakat, és felütéseket produkáló törökkel találkozunk, ezért azt kértük Ádámtól, hogy előzze meg, és ugrassza, és kontrázza meg Aksint, valamint, hogy szélesen védekezzen magasan, mert oldalról fognak érkezni az ütések. Ez így is történt, és úgy gondolom, hogy Ádám elhozta szorosan az első menetet, ennek ellenére 4-1-re a pontozók ezt, valamint a másodikat is. Jelenleg is értetlenül állok a döntés előtt, Ádámnak nyernie kellett volna ezt a mérkőzést, sajnálom, hogy a bírók nem így látták, ezért óvást adtunk be. Az esti programban Veres Roland szintén török ellenféllel találkozott, és tudtuk, hogy hasonló vívó stílusú. Azt kértük, ne rohanjon nagyon előre, ki-be mozogjon, jól bokszolt, elégedett voltam vele, és többségében végrehajtotta az utasításokat. Nagy a küzdőszelleme, jól mozog lábon, és nem régóta van az ökölvívásban, de folyamatos fejlődésen megy keresztül, intelligens, és komoly jövő állhat előtte. Bízom benne, sikeres lesz a folytatás is,” foglalta össze a harmadik versenynapot Bertók Róbert szövetségi kapitány. A harmadik napi magyar eredmények a belgrádi világbajnokságon60kg: Veres Roland – Mizan Aykol (török) 5:071kg: Kozák László – Nishant Dev (indiai) 0:586kg: Hámori Ádám – Burak Aksin (török) 1:4