hu +36 1 460 68 79 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. [email protected]

Kiváló szerepléssel zárta a második versenynapját a junior ökölvívó válogatottunk a Ruhr Games Boxem U17-es nemzetközi tornán

Junior válogatottjaink eddig két versenynapjukon vannak túl a 2021-es Rurh Games elnevezésű játékokon, ahol az ökölvívás mellett számos sportág is képviselteti magát több, mint 200 gyerek részvételével a rangos nemzetközi tornán. A verseny körmérkőzéses szisztémában kerül megrendezésre ennek köszönhetően három mérkőzésre kerül sor szinte minden súlycsoportban.  Az első versenynapon a bírók kicsit sem részrehajló bíráskodásának eredményeként 17 versenyzőből 5 fő junior válogatottunknak sikerült győzedelmeskednie német ellenfelén. Győztes versenyzőink: 48 kg: Koloszár Vivien (RSK), 60 kg: Deák Fanni (SZB), 57kg: Oláh Levente (TBS), 70 kg: Nileborg Krisztián (SHB), 75 kg: Tóth Adrián (FHR).

A Ruhr Games Boxem U17 nemzetközi torna második versenynapja a várakozásoknak megfelelően alakult.  A bírók is a versenyzők teljesítménye szerint pontoztak, ennek megfelelően a magyar csapat 19 tagjából 13 versenyző győztesen hagyta el a ringet Bochoumban.

Győztes versenyzőink:

Lányok: 48 kg: Koloszár Vivien (RSK), 50 kg: Drobilits Adrienn (VEC), 52 kg: Csorba Csenge (ESI), 54 kg: Dévényi Izabel (LFK), 60 kg: Deák Fanni (SZB), 70 kg: Kovács Nikolett (SGY),

Fiúk: 50 kg: Kozák Kevin (EDI), 52 kg: Kiss Sándor (NYV), 54 kg: Frank Dániel (KSI), 57kg: Oláh Levente (TBS), 63 kg: Bari István (BHS), 66 kg: Gémes Levente (SZB), 70 kg: Nileborg Krisztián (SHB).

A korosztályos edzők Törteli Ferenc, Túrós Arnold, Finesz Ernő és Füzesy Zoltán kiemelték, hogy „nagyon elégedettek a junior válogatott szereplésével, minden versenyzőjükre büszkék, a lányoknál Koloszár Vivien, Deák Fanni, míg a fiúknál Oláh Levente és Nileborg Krisztián teljesítménye volt a legkiemelkedőbb. Az egész csapat hatalmas gratulációt érdemel és bizakodóan várják a torna folytatását.

Gratulálunk a magyar junior ökölvívó válogatottunknak, további eredményes versenyzést kívánunk a Ruhr Games Boxem U17-es nemzetközi tornán!